
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Voltage Sequencers |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Accuracy | 20 % |
| Threshold Voltage | 1.25 V |
| Operating Supply Current | 25 µA |
| Quiescent Current | 25 µA |
| Number of Outputs | 3 |
| Nominal Supply Current | 25 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Nominal Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Max Reset Threshold Voltage | 1.4 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 1 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 683
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62794
Ext.Price$0.62794
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62794 | $0.62794 |
| 10 | $0.50870 | $5.08700 |
| 25 | $0.46698 | $11.67450 |
| 50 | $0.42869 | $21.43450 |
| 100 | $0.39353 | $39.35300 |
| 300 | $0.35840 | $107.52000 |
| 500 | $0.32641 | $163.20500 |
| 1000 | $0.30807 | $308.07000 |
